Kontaktai

Kontaktai

Pasitikėjimo telefonas 8 800  20 112
Budėtojų telefonai (8 389)  61 980, 112
Žiniasklaidos atstovas (8 389)  70 065, 8 645 57 105
 

  VIRTUALUS TURAS APIE LIETUVOS POLICIJĄ!

 

VIRTUALUS TURAS APIE LIETUVOS POLICIJĄ!

Skaityti plačiau
REIDAI

REIDAI

  MŪSŲ BENDRAS TIKSLAS – EISMO DALYVIŲ SAUGUMAS KELYJE!

 

MŪSŲ BENDRAS TIKSLAS – EISMO DALYVIŲ SAUGUMAS KELYJE!

Skaityti plačiau

  8-700 60000 šiuo numeriu teikiama informacija su migracija susijusiais klausimais.

 

8-700 60000 šiuo numeriu teikiama informacija su migracija susijusiais klausimais.

Skaityti plačiau
KUR KREIPTIS PATYRUS SMURTĄ?

KUR KREIPTIS PATYRUS SMURTĄ?

Policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/ policijos pasitikėjimo telefonu (8 5) 272 5372 el. p. artimas.smurtas@policija.lt   

Policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/
policijos pasitikėjimo telefonu (8 5) 272 5372 el. p. artimas.smurtas@policija.lt 

 

Skaityti plačiau

Zarasų r. PK

Civilinės saugos diena Dusetose

Civilinės saugos diena Dusetose 2017.05.26

Šių metų gegužės 19 d. Zarasų rajono Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje vyko civilinės saugos dienai skirtas renginys, kurį organizavo Zarasų rajono savivaldybės administracija kartu su civilinės saugos pajėgomis.

Renginyje dalyvavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos atstovai, Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos atstovai bei Utenos aps. VPK Zarasų r. PK bendruomenės pareigūnė. Institucijos, kurios dalyvauja ekstremaliųjų situacijų likvidavimo darbuose, turėjo galimybę supažindinti su savo tarnyba ir veikla šalinant ekstremalių situacijų padarinius.

Bendruomenės nepakantumo smurtiniam elgesiui stiprinimas Zarasų rajone

Bendruomenės nepakantumo smurtiniam elgesiui stiprinimas Zarasų rajone 2017.05.09

Siekiant vykdyti nusikaltimų ir teisės pažeidimų prevenciją, stiprinti bendruomenės narių nepakantumą smurtiniam elgesiui bei užkirsti kelią smurto artimoje aplinkoje apraiškoms, 2017 m. balandžio mėnesį Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė, bendradarbiaudama su Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Zarasų skyriaus inspektore S. Kolesniakoviene, organizavo 16 susitikimų su Zarasų rajono gyventojais smurto tema.

„Interneto savaitė 2017" Zarasų bibliotekoje

„Interneto savaitė 2017" Zarasų bibliotekoje 2017.03.30

Kovo 27 – balandžio 2 dienomis 32 Europos šalyse vyksta „Telecentre Europe" rengiama akcija „Interneto savaitė". Lietuvoje „Interneto savaitė" vyksta jau aštuntus metus. Ją koordinuoja asociacija „Langas į ateitį". „Langas į ateitį" akcija „Interneto savaitė 2017" skatina atkreipti dėmesį į tai, kad nebe technologijos, o skaitmeniniai įgūdžiai yra svarbesnė skaitmeninių pokyčių prielaida. Internetu naudojasi virš 70% 8-11 metų amžiaus mokinių, todėl labai svarbu nuolat ugdyti ir gilinti įgūdžius ir žinias. Tai padėtų jiems saugiai naudotis internetu ir būti saugesniems virtualioje erdvėje.

Patyčių ir smurtinio elgesio prevencija Antazavės J. Gruodžio gimnazijoje

Patyčių ir smurtinio elgesio prevencija Antazavės J. Gruodžio gimnazijoje 2017.03.27

Kovo 22 d. Utenos aps. VPK Zarasų r. PK bendruomenės pareigūnė kartu su Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Zarasų skyriaus inspektore dalyvavo Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos renginyje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“.

Renginio metu pareigūnės 5-10 klasių mokiniams kalbėjo apie patyčių pasekmes mokyklos psichologiniam klimatui, žiūrėjo video medžiagą, raginančią liautis tyčiotis, priminė mokiniams jų teises, pareigas bei atsakomybę už smurtinį elgesį bei mokyklos taisyklių nesilaikymą, supažindino su nepilnamečių administracinės bei baudžiamosios atsakomybės ypatumais. Mokiniai buvo supažindinti su Probacijos tarnybos veikla, jos tikslais, bausmių, skiriamų nepilnamečiams, rūšimis. Renginio metu vyresnių klasių moksleiviai buvo skatinami pasirinkti probacijos ir policijos pareigūnų profesijas.

Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija

Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija

Paauglystė – eksperimentavimo ir savęs ieškojimo metas. Būtent šiuo amžiaus tarpsniu iškyla didžiausia rizika psichoaktyvių medžiagų vartojimui.

Vasario 27 d. Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos penktų klasių mokiniai dalyvavo psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencinėse pamokėlėse, kuriose didžiausias dėmesys buvo skiriamas rūkymui bei jo sukeliamoms psichologinėms, fiziologinėms ir socialinėms pasekmėms.

Esu saugus, kai žinau

Esu saugus, kai žinau 2017.02.03

Jau trečius metus iš eilės Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos socialine pedagoge organizuoja prevencinio pobūdžio veiklas tema „Esu saugus, kai žinau“. Šios veiklos tikslas – suteikti mokiniams žinių ir praktinių įgūdžių kuriant saugią aplinką bei skatinti mokinių, mokytojų, teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą.

Š. m. vasario 2 d. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos antrų klasių mokiniai ir mokytojai kartu su socialine pedagoge ir bendruomenės pareigūne pasitikrino kelių eismo taisyklių žinias, aptarė aktualiausias vaikų problemas (rūkymas, patyčios, smurtas, bendrojo pagalbos centro paskirtis), analizavo vaikų saugumo jausmą pamokų, pertraukų ir laisvalaikio metu. Bendruomenės pareigūnė mokiniams padalino atmintines „Policijos pareigūnų patarimai vaikams“.

Pasirodo, kad nesaugiausiai ir nesveikiausiai jaučiasi tie vaikai, kurių tėveliai rūko. Vaikai puikiai žino, kokiomis ligomis serga rūkaliai, kas yra pasyvus rūkymas ir kad viena valanda praleista prirūkytoje patalpoje prilygsta vienai surūkytai cigaretei. Vaikų organizmas yra labai jautrus įvairių nuodų poveikiui. Jei namuose rūkoma, vaikai, ypač maži, auga ir vystosi blogiau, du kartus dažniau serga kvėpavimo takų ligomis, didesnis jų mirtingumas. Policijos pareigūnė ir mokyklos bendruomenė tikisi, kad vaikučiams pavyks įkalbinti savo tėvelius mesti rūkyti.

Mokiniams apie pirotechniką

Mokiniams apie pirotechniką 2016.12.19

Artėja Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventės, kurios paįvairinamos ugnies ir garso efektais, tačiau retai kuris susimąsto, kiek žalos gali atnešti atsainus požiūris į pirotechniką.

Gruodžio 13 d. Zarasų Santarvės pradinėje mokykloje su mokiniais apie pirotechnikos priemonių įsigijimą bei naudojimą kalbėjosi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rosita Gurskaja ir mokyklos socialinė darbuotoja.

Mokiniams buvo primintos saugaus elgesio su pirotechnikos priemonėmis taisyklės. Vaikai įspėti, kad vieni be suaugusiųjų priežiūros negali įsigyti bei sprogdinti petardų. Primintos pagrindinės priežastys, dėl kurių dažniausiai susižalojama, t. y. pirotechnikos gaminių naudojimas nesilaikant instrukcijos, savadarbių, nekokybiškų gaminių naudojimas, tėvų neatsakingumas bei chuliganizmas (pirotechnikos gaminių mėtymas į draugus ar praeivius, automobilius).

„Saulės zuikučių“ viešnagė Zarasų r. PK

„Saulės zuikučių“ viešnagė Zarasų r. PK 2016.10.28

Spalio 26 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariate svečiavosi Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ikimokyklinio amžiaus vaikų grupė „Saulės zuikučiai“. Bendruomenės pareigūnė Rosita Gurskaja sutiko vaikučius ir aprodė jiems patalpas, kuriose policijos pareigūnai dirba, sportuoja, atlieka šaudymo pratimus bei laiko viešosios tvarkos pažeidėjus. Smalsiai apžiūrėję policijos pareigūnų darbo patalpas, visi draugiškai keliavo į pasitarimų salę, kurioje vaikams didelį įspūdį paliko Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnų pelnyti medaliai bei taurės. Įpusėjus pasakojimui apie policijoje naudojamas transporto priemones bei tarnybinius šuniukus, į salę tyliai įsliūkino policijos bičiulis Amsis. Vaikai iš džiaugsmo net suklykė! Kartu su Amsiu spalvindami policijos transporto priemones ir dėliodami policijos dėlionę vaikai prisiminė ir pasikartojo saugaus elgesio kelyje taisykles.

Išeidami vaikučiai padėkojo policijos pareigūnei už įdomią ekskursiją po Zarasų r. PK, o pareigūnė palinkėjo vaikams saugaus kelio iki darželio.


 

Primename, kad vadovaujantis Kelių eismo taisyklių 40 punktu, organizuotą vaikų iki 16 metų grupę vesti leidžiama tik šaligatviais arba pėsčiųjų takais, o ten, kur jų nėra, – ir kelkraščiu, bet tik šviesiuoju paros metu, kai matomumas geras, ne daugiau kaip 2 eilėmis prieš transporto priemonių judėjimo kryptį (kai tai saugu) ir lydimą ne mažiau kaip 2 suaugusiųjų (ne jaunesnių kaip 21 metų). Lydintys asmenys turi eiti kolonos priekyje ir gale ir vilkėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais. Rekomenduojama ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais vilkėti visiems kelkraščiu einantiems organizuotos grupės vaikams.


 

Zarasų rajono policijos komisariate lankėsi Zarasų P. Širvio progimnazijos stovyklautojai

Zarasų rajono policijos komisariate lankėsi Zarasų P. Širvio progimnazijos stovyklautojai 2016.06.10

Birželio 6–10 dienomis Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija įgyvendina 5 dienų vasaros dieninės stovyklos „Esu, kuriu ir džiaugiuosi saugioje aplinkoje – 6“ veiklas.

Zarasų Santarvės pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikai susipažino su policijos pareigūno profesija

Zarasų Santarvės pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikai susipažino su policijos pareigūno profesija 2016.05.10

Gegužės 10 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariate lankėsi Zarasų Santarvės pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikai.

Zarasų rajono policijos komisariate lankėsi būrys šaulių

Zarasų rajono policijos komisariate lankėsi būrys šaulių 2016.03.30

Kovo 24 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariatas buvo plačiai atvėręs duris Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės jauniesiems šauliams.

Saugumo jausmo kūrimas Zarasuose

Saugumo jausmo kūrimas Zarasuose 2016.03.25

Saugumo jausmas tai – svarbiausią ir didžiausią poveikį mūsų elgesiui daranti jėga. Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, siekdami stiprinti prižiūrimoje teritorijoje gyvenančių visuomenės narių saugumą, kovo 22 dieną surengė prevencinį renginį „Be patyčių saugiau ir smagiau“.

Atgal 1 2 3 ... 8 Kitas

Bendruomenės pareigūnų veikla

Jaunųjų policijos rėmėjų mokymai

Jaunųjų policijos rėmėjų mokymai 2017.05.17

Š. m. gegužės 11 d. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko jaunųjų policijos rėmėjų mokymai. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės jaunuolius supažindino su teisės aktais reglamentuojančiais Lietuvos policijos rėmėjų ir jaunųjų policijos rėmėjų veiklą (Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymas, Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų nuostatai, jaunųjų policijos rėmėjų nuostatai), priminė jaunujų policijos rėmėjų veiklos tikslus ir kryptis, teises, pareigas, priėmimo ir pašalinimo iš jaunųjų policijos rėmėjų taisykles.

Anykščių policininkai dalyvavo darželinukų Saugaus eismo šventėje

Anykščių policininkai dalyvavo darželinukų Saugaus eismo šventėje 2017.05.23

Policijos pareigūnams dažnai tenka sulaikyti nedrausmingus eismo dalyvius gatvėje, bet Anykščių policijos pareigūnams gegužės pradžioje gatvėje pakliuvo neeilinis pažeidėjas - šalia vaikų lopšelio darželio „Žilvytis“ policijos pareigūnai sulaikė zuikį, gatvėje besivažinėjantį paspirtuku. Taip darželyje „Žilvytis“ prasidėjo saugaus eismo šventė – viktorina „Gatvėje būki atsargus, šito mokyk ir kitus“, į kurią buvo pakviesti ir Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai Nerijus Urbonas ir Rūta Avižaitė kartu su policijos bičiuliu Amsiu.

Praėjo pradinių klasių mokinių varžybų „Šviesoforas“ 2017 m. regioninis III etapas

Praėjo pradinių klasių mokinių varžybų „Šviesoforas“ 2017 m. regioninis III etapas 2017.05.16

Pavasariui įpusėjus sulaukiame jau tradicija tapusių pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“ varžybų, kurios yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis. Pagrindiniai šių varžybų tikslai – skatinti pradinių klasių mokinius mokytis ir vykdyti pagrindines Kelių eismo taisykles, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime. Pagrindinis konkurso organizatorius – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir šiais metais Visagino policijos komisariato Bendruomenės pareigūnės.

Joniškio mokykloje policijos pareigūnai aplankė stovyklautojus

Joniškio mokykloje policijos pareigūnai aplankė stovyklautojus 2017.06.07

Vasara -2017. „Tobulėk, Auk, Pažink“

 

Molėtų rajono Joniškio mokykloje - daugiafunkciame centre lankėsi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnai. Vaikams priminta, kad privalu saugoti save ir kitus kelyje, kokių pareigų turi laikytis pėsčiasis, dviratininkas ir keleivis, kodėl tamsiu paros metu reikia segėti atšvaitą ar saugiai važinėti dviračiais, kaip elgtis prie vandens telkinių.

Visagino policijos komisariate lankėsi mažieji darželinukai

Visagino policijos komisariate lankėsi mažieji darželinukai 2017.06.07

Birželio 6 dienos rytą Visagino policijos komisariato kieme šurmuliavo „Gandriukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai iš lopšelio- darželio „Auksinis gaidelis“. Kieme juos pasitiko ir pažadėjo parodyti, paaiškinti bei atsakyti į visus rūpimus klausimus, bendruomenės pareigūnės Onutė Pernavienė ir Oksana Rožkova. Pirmiausia buvo suskaičiuoti ir apžiūrėti tarnybiniai automobiliai ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.

Civilinės saugos diena Dusetose

Civilinės saugos diena Dusetose 2017.05.26

Šių metų gegužės 19 d. Zarasų rajono Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje vyko civilinės saugos dienai skirtas renginys, kurį organizavo Zarasų rajono savivaldybės administracija kartu su civilinės saugos pajėgomis.

Renginyje dalyvavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos atstovai, Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos atstovai bei Utenos aps. VPK Zarasų r. PK bendruomenės pareigūnė. Institucijos, kurios dalyvauja ekstremaliųjų situacijų likvidavimo darbuose, turėjo galimybę supažindinti su savo tarnyba ir veikla šalinant ekstremalių situacijų padarinius.

bendrasis pagalbos numeris 112

e-policija

zona be korupcijos

 


 

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas siekia, kad korupcinio pobūdžio teisės pažeidimai būtų atskleisti, o kalti asmenys nubausti, taip pat prevencinėmis priemonėmis užkirsti kelią korupcijos plitimui.

Norėdami pranešti apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus, galite skambinti anoniminiais pasitikėjimo telefonais:
Utenos apskr. VPK - 8 800 20112;
Policijos departamento prie VRM - (8 5) 272 5372;
Specialiųjų tyrimų tarnybos - (8 5) 266 3333
Rašyti elektroninį pranešimą

 

savanoriai

lietuvos policija

 

 

Stilių keitėjas

Fonai
Svetainės spalvos
X