Kontaktai

Kontaktai

Pasitikėjimo telefonas 8 800  20 112
Budėtojų telefonai (8 389)  61 980, 112
Žiniasklaidos atstovas (8 389)  70 065, 8 645 57 105
 

  VIRTUALUS TURAS APIE LIETUVOS POLICIJĄ!

 

VIRTUALUS TURAS APIE LIETUVOS POLICIJĄ!

Skaityti plačiau
REIDAI

REIDAI

  MŪSŲ BENDRAS TIKSLAS – EISMO DALYVIŲ SAUGUMAS KELYJE!

 

MŪSŲ BENDRAS TIKSLAS – EISMO DALYVIŲ SAUGUMAS KELYJE!

Skaityti plačiau

  8-700 60000 šiuo numeriu teikiama informacija su migracija susijusiais klausimais.

 

8-700 60000 šiuo numeriu teikiama informacija su migracija susijusiais klausimais.

Skaityti plačiau
KUR KREIPTIS PATYRUS SMURTĄ?

KUR KREIPTIS PATYRUS SMURTĄ?

Policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/ policijos pasitikėjimo telefonu (8 5) 272 5372 el. p. artimas.smurtas@policija.lt   

Policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/
policijos pasitikėjimo telefonu (8 5) 272 5372 el. p. artimas.smurtas@policija.lt 

 

Skaityti plačiau

Naujienos

Pritarta naujo pavyzdžio policijos tarnybinei uniformai

Pritarta naujo pavyzdžio policijos tarnybinei uniformai 2017.05.24

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje ministrui buvo pristatyta naujo pavyzdžio policijos tarnybinė uniforma. Pritarus ministrui, artimiausiu metu bus skelbiamas tarptautinis konkursas naujai tarnybinei uniformai įsigyti.

„Policijos pareigūnai nebuvo patenkinti dabartinės uniformos funkcionalumu ir patogumu. Atsižvelgiant į tai, buvo priimtas sprendimas keisti tarnybinę uniformą. Vykdant pokyčius, atsirado galimybė sutaupytas lėšas skirti geresniam pareigūnų aprūpinimui. Džiaugiuosi, kad šiam sprendimui pritarė ir vidaus reikalų ministras. Tikiuosi, kad kitais metais nauja tarnybine uniforma bus aprūpinti visi policijos pareigūnai“, - po susitikimo sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Policijos patarimai vaikų saugumui keliuose

Policijos patarimai vaikų saugumui keliuose 2017.05.24

Baigiantis mokslo metams ir artėjant laikui, kuomet gatves užplūsta mažieji eismo dalyviai, Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai primena suaugusiems eismo dalyviams Kelių eismo taisyklių reikalavimus, kuriuos svarbu prisiminti, siekiant užtikrinti eisme dalyvaujančių nepilnamečių eismo dalyvių saugumą.

Policijos pareigūnai primena, kad vaikų saugumas kelyje dažnai priklauso nuo suaugusiųjų veiksmų, todėl:

  • Apsaugokite nepilnamečius keleivius, visuomet prisegdami juos saugos diržais;

  • Užtikrinkite, kad žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai būtų vežami tik specialiose sėdynėse;

  • Pasirūpinkite, kad prie vaiko drabužių matomose vietose visada būtų pritvirtinti atšvaitai;

  • Pasirūpinkite, kad vaikai būtų užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą;

  • Užtikrinkite, kad prie dviračio būtų pritvirtinti atšvaitai ir šviestų žibintai;

  • Apsidairykite, kad iš už stovinčių automobilių į kelią neįbėgs vaikai;

  • Gyvenvietėse ir kitose vietose, kur kelyje netikėtai gali pasirodyti dviračiais, paspirtukais ar riedlentėmis važiuojantys vaikai, pasirinkite saugų važiavimo greitį.

 

Startavo projektas "Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“

Startavo projektas "Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“ 2017.05.23

2017 m. gegužės 22 d. Kraslavos mieste (Latvijos respublika) buvo pasirašytas Latvijos - Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2014 - 2020 metų finansuojamas projektas „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“. Projektą įgyvendins aštuoni Lietuvos (Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Utenos rajono savivaldybės administracija, Molėtų rajono savivaldybės administracija, Valstybes sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos respublikos Vidaus reikalų ministerijos Ignalinos rinktinė) ir Latvijos (Latvijos Respublikos Valstybės policija, Latvijos Respublikos Valstybės sienos apssaugos tarnyba, Kraslavos rajono savivaldybė, Karsavos rajono savivaldybė) partneriai.

Projektas „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“ parengtas, atsižvelgiant į aktualiausias pastarųjų metų problemas, kurias spręsti efektyviai įmanoma tik bendradarbiavimo abipus sienos lygiu. Bendri iššūkiai yra susiję su institucinio bendradarbiavimo per sieną trūkumu, sprendžiant nusikalstamumo abipus sienos, viešojo saugumo ir nelegalios imigracijos klausimus, kur Rytų Latvija ir Lietuva yra naudojamos kaip tranzito regionai tolesniam nusikalstamumo judėjimui į Europą.

Policija ir toliau sieks įsigyti tokius automobilius, kokie būtini funkcijoms vykdyti

Policija ir toliau sieks įsigyti tokius automobilius, kokie būtini funkcijoms vykdyti 2017.05.23

Praėjusią savaitę Viešųjų pirkimų tarnyboje vykusiose konsultacijose esminių susitarimų pasiekti nepavyko. Policija atsižvelgė į išsakytas pastabas dėl kai kurių punktų, patikslino technines specifikacijas, tačiau jos nekeičia esmės – visi gamintojai patvirtino, kad negali pagaminti tokios klasės automobilių su 4 varomais ratais ir automatine pavarų dėže.

„Atkreipiu dėmesį, kad policija, kaip perkančioji organizacija, pati nusistato poreikius ir reikalavimus perkamiems daiktams. Todėl geriausiai žinome, kokių automobilių mums reikia. Praėjusią savaitę vykusiose konsultacijose jautėmės kaip automobilių parodoje, kur turėjome progos išklausyti, kokius automobilius galėtų įsigyti policija“- sakė konsultacijose dalyvavęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas Rimantas Bobinas.

Šiandien Viešųjų pirkimų tarnybos išplatintos pastabos, kad policija pirktų vienus automobilius kaimo vietovėms – kitus – miestui, yra niekinės, nes sunkiai pravažiuojamų vietų yra tiek miesto, tiek kaimo keliuose. Be to, labai dažnai net mieste patruliuojantiems pareigūnams tenka vykti ir į iškvietimus užmiestyje, rajonuose ar vienkiemiuose.

Pristatyta Utenos miesto vaizdo stebėjimo sistema

Pristatyta Utenos miesto vaizdo stebėjimo sistema 2017.05.23

2017 m. gegužės 19 d. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, dalyvaujant žiniasklaidos atstovams, Utenos apskr. VPK vadovas Vytautas Vaiškūnas ir Utenos rajono savivaldybės direktorius Jonas Slapšinskas pristatė vaizdo stebėjimo sistemą Utenos mieste. Siekiant užtikrinti Utenos rajono gyventojų saugumą ir viešąją tvarką, nuo 2006 metų pradžios formuojamas vaizdo stebėjimo kamerų tinklas miesto gatvėse. Šiuo metu viešosios tvarkos palaikymui mieste veikia 19 kamerų. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys pristatė vaizdo stebėjimo kamerų veikimo sistemą. Iš visų mieste įrengtų kamerų vaizdas keliauja tiesiai į vaizdo stebėjimo centrą, kuriame monitoriuose vaizdą 24 val. per parą stebi darbuotojai. Kamerų transliuojamas vaizdas yra automatiškai įrašomas ir saugomas archyve, jos yra valdomos nuotoliniu būdu. Iš stebėjimo centro pareigūnai gali nukreipti kameras į norimą stebėti vietą, priartinti vaizdą, pažeidimo įrodymui išsaugoti vaizdo įrašą. Per 2016 metus Utenos miesto vaizdo kameromis užfiksuota 1868 teisės aktų pažeidimai.

Policija prašo gyventojų pagalbos

Policija prašo gyventojų pagalbos 2017.05.22

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ieško KAZIO AUKŠTUOLIO, gim. 1963 m., be pastovios gyvenamosios vietos, turinčio psichikos sutrikimų, kuris įtariamas kelių nusikalstamų veikų padarymu (dėl plėšimo, išžaginimo ir vagysčių).

Minėtas asmuo gali gyventi Anykščių, Molėtų, Ukmergės rajonų miškuose, atokiose negyvenamose sodybose, vienkiemiuose prie senyvo amžiaus vienišų žmonių (ūkiniuose pastatuose savininkams nežinant), yra apie 1,80 m. ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, žilstelėjusių trumpai kirptų plaukų, gali būti apaugęs žila barzda ir žilais ūsais, gali dėvėti pilkos spalvos kepurę su snapeliu, vilkėti rudos spalvos trumpą striukę, juodos spalvos džinsines kelnes su vertikaliomis šviesios spalvos juostelėmis, gali avėti tamsiai žalios spalvos lengvus guminius batus, kurių aulai iki pusės blauzdų, ant dešinės rankos dilbio yra tatuiruotė, dalinai amputuoti dešinės rankos pirštai: nykščio viršutinė dalis, III, IV pirštų viršutinės dalys.

Pastebėjus Kazį Aukštuolį ar į jį panašų asmenį, prašome nedelsiant skambinti tel. 8 676 21 183, 8 698 19 337, arba trumpuoju pagalbos tel. 112.

 

Atgal 1 2 3 4 5 ... 442 Kitas

Bendruomenės pareigūnų veikla

Jaunųjų policijos rėmėjų mokymai

Jaunųjų policijos rėmėjų mokymai 2017.05.17

Š. m. gegužės 11 d. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko jaunųjų policijos rėmėjų mokymai. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės jaunuolius supažindino su teisės aktais reglamentuojančiais Lietuvos policijos rėmėjų ir jaunųjų policijos rėmėjų veiklą (Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymas, Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų nuostatai, jaunųjų policijos rėmėjų nuostatai), priminė jaunujų policijos rėmėjų veiklos tikslus ir kryptis, teises, pareigas, priėmimo ir pašalinimo iš jaunųjų policijos rėmėjų taisykles.

Anykščių policininkai dalyvavo darželinukų Saugaus eismo šventėje

Anykščių policininkai dalyvavo darželinukų Saugaus eismo šventėje 2017.05.23

Policijos pareigūnams dažnai tenka sulaikyti nedrausmingus eismo dalyvius gatvėje, bet Anykščių policijos pareigūnams gegužės pradžioje gatvėje pakliuvo neeilinis pažeidėjas - šalia vaikų lopšelio darželio „Žilvytis“ policijos pareigūnai sulaikė zuikį, gatvėje besivažinėjantį paspirtuku. Taip darželyje „Žilvytis“ prasidėjo saugaus eismo šventė – viktorina „Gatvėje būki atsargus, šito mokyk ir kitus“, į kurią buvo pakviesti ir Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai Nerijus Urbonas ir Rūta Avižaitė kartu su policijos bičiuliu Amsiu.

Praėjo pradinių klasių mokinių varžybų „Šviesoforas“ 2017 m. regioninis III etapas

Praėjo pradinių klasių mokinių varžybų „Šviesoforas“ 2017 m. regioninis III etapas 2017.05.16

Pavasariui įpusėjus sulaukiame jau tradicija tapusių pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“ varžybų, kurios yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis. Pagrindiniai šių varžybų tikslai – skatinti pradinių klasių mokinius mokytis ir vykdyti pagrindines Kelių eismo taisykles, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime. Pagrindinis konkurso organizatorius – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir šiais metais Visagino policijos komisariato Bendruomenės pareigūnės.

Joniškio mokykloje policijos pareigūnai aplankė stovyklautojus

Joniškio mokykloje policijos pareigūnai aplankė stovyklautojus 2017.06.07

Vasara -2017. „Tobulėk, Auk, Pažink“

 

Molėtų rajono Joniškio mokykloje - daugiafunkciame centre lankėsi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnai. Vaikams priminta, kad privalu saugoti save ir kitus kelyje, kokių pareigų turi laikytis pėsčiasis, dviratininkas ir keleivis, kodėl tamsiu paros metu reikia segėti atšvaitą ar saugiai važinėti dviračiais, kaip elgtis prie vandens telkinių.

Visagino policijos komisariate lankėsi mažieji darželinukai

Visagino policijos komisariate lankėsi mažieji darželinukai 2017.06.07

Birželio 6 dienos rytą Visagino policijos komisariato kieme šurmuliavo „Gandriukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai iš lopšelio- darželio „Auksinis gaidelis“. Kieme juos pasitiko ir pažadėjo parodyti, paaiškinti bei atsakyti į visus rūpimus klausimus, bendruomenės pareigūnės Onutė Pernavienė ir Oksana Rožkova. Pirmiausia buvo suskaičiuoti ir apžiūrėti tarnybiniai automobiliai ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.

Civilinės saugos diena Dusetose

Civilinės saugos diena Dusetose 2017.05.26

Šių metų gegužės 19 d. Zarasų rajono Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje vyko civilinės saugos dienai skirtas renginys, kurį organizavo Zarasų rajono savivaldybės administracija kartu su civilinės saugos pajėgomis.

Renginyje dalyvavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos atstovai, Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos atstovai bei Utenos aps. VPK Zarasų r. PK bendruomenės pareigūnė. Institucijos, kurios dalyvauja ekstremaliųjų situacijų likvidavimo darbuose, turėjo galimybę supažindinti su savo tarnyba ir veikla šalinant ekstremalių situacijų padarinius.

bendrasis pagalbos numeris 112

e-policija

zona be korupcijos

 


 

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas siekia, kad korupcinio pobūdžio teisės pažeidimai būtų atskleisti, o kalti asmenys nubausti, taip pat prevencinėmis priemonėmis užkirsti kelią korupcijos plitimui.

Norėdami pranešti apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus, galite skambinti anoniminiais pasitikėjimo telefonais:
Utenos apskr. VPK - 8 800 20112;
Policijos departamento prie VRM - (8 5) 272 5372;
Specialiųjų tyrimų tarnybos - (8 5) 266 3333
Rašyti elektroninį pranešimą

 

savanoriai

lietuvos policija

 

 

Stilių keitėjas

Fonai
Svetainės spalvos
X