Kontaktai

Kontaktai

Pasitikėjimo telefonas 8 800  20 112
Budėtojų telefonai (8 389)  61 980, 112
Žiniasklaidos atstovas (8 389)  70 065
 
UTENOS APSKRITIES  POLICIJOS VEIKLA

UTENOS APSKRITIES POLICIJOS VEIKLA

GINTI. SAUGOTI. PADĖTI.GINTI. SAUGOTI. PADĖTI.

Skaityti plačiau
AR ŽINOJAI...

AR ŽINOJAI...

        Jei turite informacijos praneškite: Tel. ( 8 389)  70 069, el. p. utenosvpk.ip@policija.lt 

 

 


 

 

Jei turite informacijos praneškite:
Tel. ( 8 389)  70 069, el. p. utenosvpk.ip@policija.lt 

Skaityti plačiau
MUMS DĖKOJA!

MUMS DĖKOJA!

Visada laukiame Jūsų atsiliepimų, pasiūlymų. Informuokite!  

Visada laukiame Jūsų atsiliepimų, pasiūlymų.

Informuokite!

 

Skaityti plačiau
NELEISK VAIRUOTI NEBLAIVIAM...

NELEISK VAIRUOTI NEBLAIVIAM...

    pareigūnai ragina vairuotojus jausti atsakomybę tiek už save, tiek už vežamus keleivius, tiek už kitus eismo dalyvius...

 

 

pareigūnai ragina vairuotojus jausti atsakomybę tiek už save, tiek už vežamus keleivius, tiek už kitus eismo dalyvius...

Skaityti plačiau

Migracijos skyrius

Pasikeitė asmens dokumentų išdavimo kainos

Pasikeitė asmens dokumentų išdavimo kainos 2011.01.07

Nuo šių metų sausio 1 d. piliečiams suteikta teisė rinktis asmens dokumentus - gali turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą, norintieji - abu dokumentus.
Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo nauja rinkliava už asmens tapatybės kortelės ir Lietuvos Respublikos paso išdavimą.
Dabar asmens tapatybės kortelės kaina ją gaunant (keičiant):
 bendra tvarka yra 8,60 Eur
 įsigyjant per penkias darbo dienas - 19,60 Eur
 per vieną darbo dieną – 31,60 Eur

Paso kaina jį gaunant (keičiant):
 bendra tvarka yra 43 Eur
 įsigyjant per penkias darbo dienas - 57 Eur
 per vieną darbo dieną - 71 Eur

Už asmens tapatybės kortelės išdavimą (keitimą) vaikams iki 18 metų, taip pat asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, imama 4,30 Eur valstybės rinkliava, už paso - 19,60 Eur. Jei šie asmenys pageidauja įsigyti asmens tapatybės kortelę ir pasą, rinkliavos dydis 50 proc. sumažinamas tik už vieno iš dokumentų išdavimą ar keitimą bendra tvarka. Dokumentą išduodant skubos tvarka, mokama visa kaina.

          Dėl asmens tapatybės kortelės arba paso išdavimo (keitimo), nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos, galima kreiptis į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyrių.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyrius
 

Valstybės biudžetinė įstaiga, Aušros g. 22, LT- 28142 Utena
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 290218260, PVM kodas LT 100005259316
Skyriaus duomenys: Maironio g. 4, LT-33102 Utena, tel. (8 389) 55 389
El. paštas virginijus.slavinskas@policija.lt

 Asmens tapatybės kortelės arba paso išdavimo (keitimo) tvarka

Gyventojų priėmimo laikas:

 

Savaitės diena

Darbo laikas

Pietų pertrauka

Pirmadienis

7.45-17.00

 
Antradienis

8.00-12.00; 12.45-17.00

12.00-12.45

Trečiadienis

7.45-17.00

 
Ketvirtadienis

8.00-12.00; 12.45-17.00

12.00-12.45

Penktadienis

8.00-12.00; 12.45-15.45

12.00-12.45

Šeštadienis

-

-

Sekmadienis

-

-

Nuotraukų pateikti nebūtina.  Naujos kartos dokumentuose veido atvaizdas fiksuojamas migracijos skyriuje esančia biometrinių duomenų registravimo įranga. Jei pilietis pageidauja, kad jo veido atvaizdas būtų nuskaitytas iš jo pateiktos nuotraukos, pateikia tris tapačias piliečio amžių atitinkančias nuotraukas (kitoje pusėje aiškiai užrašoma piliečio vardas (-ai) ir pavardė), kurios turi atitikti
Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2002 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. 569 (Žin., 2002, Nr. 119-5362; 2006, Nr. 93-3657).

Valstybės rinkliava 

Valstybės rinkliava už asmens dokumentų išdavimą (keitimą) mokama: bet kurioje banko įstaigoje į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos sąskaitą LT24 7300 0101 1239 4300, gavėjo bankas – AB bankas „Swedbank“ (įmokos kodas – 5740).

Už asmens tapatybės kortelės išdavimą, keitimą

bendra tvarka (per vieną mėnesį)

8,60 Eur

skubos tvarka per 5 darbo dienas nuo prašymo priėmimo

19,60 Eur

skubos tvarka per 1 darbo dieną nuo prašymo priėmimo

31,60 Eur

Už paso išdavimą, keitimą

bendra tvarka (per vieną mėnesį)

43 Eur

skubos tvarka per 5 darbo dienas nuo prašymo priėmimo

57 Eur

skubos tvarka per 1 darbo dieną nuo prašymo priėmimo

71 Eur

Už paso išdavimą, keitimą vaikams iki 18 metų, taip pat asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius

bendra tvarka (per vieną mėnesį)

21,50 Eur

skubos tvarka per 5 darbo dienas nuo prašymo priėmimo

57 Eur

skubos tvarka per 1 darbo dieną nuo prašymo priėmimo

71 Eur

Už asmens tapatybės kortelės išdavimą, keitimą, asmenims iki 18 metų, taip pat asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius

bendra tvarka (per vieną mėnesį)

4,30 Eur

skubos tvarka per 5 darbo dienas nuo prašymo priėmimo

19,60 Eur

skubos tvarka per 1 darbo dieną nuo prašymo priėmimo

31,60 Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Užsakantys asmens tapatybės kortelę ar Lietuvos Respublikos pasą bendrąja tvarka, informaciją apie užsakytų dokumentų pagaminimą gali gauti trumpąja SMS žinute. Paslaugos kaina – 0,29 Eur ( su PVM).
Paslaugą gali gauti asmenys, kurie prašymo registravimo metu asmens tapatybės kortelei ar Lietuvos Respublikos pasui išduoti (pakeisti) išreiškia pageidavimą gauti SMS žinutę, patvirtinančią asmens dokumentų pagaminimą, ir pateikia savo mobiliojo ryšio operatoriaus kodą ir telefono numerį migracijos darbuotojui, priimančiam prašymus.
Paslaugos mokestis įtraukiamas į mobiliojo ryšio vartotojo sąskaitą arba išskaičiuojamas iš išankstinio mokėjimo vartotojo sąskaitos SMS žinutės išsiuntimo dieną.
SMS žinutė nesiunčiama ir mokestis neskaičiuojamas, jeigu asmens dokumentas buvo užsakytas išduoti (pakeisti) skubos tvarka arba jei asmens dokumentas įteiktas iki žinutei būtinų duomenų pateikimo. Ši paslauga veikia tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Be to, informaciją apie asmens dokumentų išrašymo būklę galima sužinoti internetu Asmens dokumentų išrašymo centro prie Vidaus reikalų ministerijos svetainėje www.dokumentai.lt  pagrindiniame tinklapyje pasirinkus nuorodą „Dokumentų išrašymo stadija“ arba iš pagrindinio meniu skyriaus „Asmens dokumentai“ pasirinkus punktą „Dokumentų išrašymo stadija“.

Pagal Rinkliavų įstatymo 7 straipsnio nuostatas valstybės rinkliava už paso, asmens tapatybės kortelės išdavimą keitimą bendra tvarka piliečiams, kuriems nesukako 18 metų, taip pat asmenims kuriems sukako senatvės pensijinis amžius, rinkliavos dydis sumažinamas 50 procentų tik už vieno iš šių dokumentų pasirinktinai išdavimą, keitimą bendra tvarka.

 


 

Elektroninis parašas asmens tapatybės kortelėje

Elektroninis parašas asmens tapatybės kortelėje

Kartu su asmens tapatybės kortele gavote voką su PIN kodu. Kam jis?

 

Nuo 2009 m. pradžios Lietuvos Respublikos piliečiams yra išduodamos lustinės asmens tapatybės kortelės, kurios greta savo įprastinės paskirties gali būti naudojamos kaip elektroninių dokumentų pasirašymo elektroniniu parašu priemonė.
Norint pasinaudoti asmens tapatybės kortele, kaip elektroninio parašo priemone, reikia fiziškai disponuoti pačia kortele bei žinoti kortelės kontaktinės elektroninės laikmenos aktyvavimo duomenis (PIN kodą). Kortelės PIN kodas yra naudojamas kiekvieną kartą, kai pasirašote vieną ar kitą elektroninį dokumentą elektroniniu parašu arba jungiatės prie elektronines paslaugas teikiančių interneto portalų, kurie vartotojo asmens tapatybę nustato elektroninio parašo pagalba.
Asmens tapatybės kortelės elektroninio parašo funkcija nuo neteisėto jos panaudojimo daugkartinio PIN kodo bandymo būdu yra apsaugota technologinėmis priemonėmis ribojant neteisingo PIN kodo įvedimų skaičių – 3 kartus iš eilės įvedus neteisingą PIN kodą, kortelės elektroninio parašo funkcija yra blokuojama.
Privalu atminti, kad Jums išduotų elektroninio parašo sertifikatų galiojimo laikotarpiu praradus asmens tapatybės kortelę ar įtarus, kad kortelės PIN kodą galėjo sužinoti kitas asmuo, yra privaloma nedelsiant telefonu (8 5) 271 6062 informuoti Gyventojų registro tarnybos Sertifikatų tvarkymo skyrių, kurio darbuotojai, įsitikinę Jūsų asmens tapatybe, sustabdys Jums išduotų elektroninio parašo sertifikatų galiojimą. Po sertifikatų galiojimo sustabdymo bet koks elektroninis parašas, sudarytas naudojant Jūsų asmens tapatybės kortelę, bus laikomas negaliojančiu.
Jei praradote asmens tapatybės kortelę, visais atvejais turite nedelsiant kreiptis į bet kurią migracijos tarnybą ir pateikti prašymą paskelbti prarastą kortelę negaliojančia.
Jei asmens tapatybės kortelė nėra prarasta (žinote arba įtariate, kad kortelės PIN kodą galėjo sužinoti kitas asmuo) ir norėsite toliau ja naudotis pasirašymui elektroniniu parašu, turėsite asmeniškai atvykti į Gyventojų registro tarnybos Sertifikatų tvarkymo skyrių, adresu: A. Vivulskio 4A, Vilnius arba Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybą, Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų migracijos skyrius , kur pateikus prašymą Jums bus išduoti nauji sertifikatai.

 

Kas yra elektroninis parašas?

 

Elektroninis parašas, visų pirma, gali būti naudojamas elektroniniu būdu sudarant privačius sandorius, kai abi šalys dėl to sutaria.
Elektroninis parašas taip pat gali būti naudojamas jungiantis prie elektronines paslaugas teikiančių interneto portalų, kurie vartotojo asmens tapatybę nustato elektroninio parašo pagalba. Patvirtinęs savo tapatybę elektroniniu parašu, vatotojas gali naudotis elektroninėmis paslaugomis, kurias teikia Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, Valstybės įmonė Registrų centras bei kitos valstybės ar savivaldybių institucijos. Visų viešojo sektoriaus teikiamų elektroninių paslaugų sąrašą galima rasti elektroninės valdžios portale www.epaslaugos.lt.
Elektroninį parašą galima naudoti daugelio Lietuvos bankų elektroninės bankininkystės sistemose vietoje slaptažodžių kortelių ar slaptažodžių generatorių.
Taip pat reikia paminėti, kad pagal Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymą, asmenų skundai viešojo administravimo subjektams gali būti teikiami elektroniniu būdu, pasirašant juos elektroniniu parašu.
Juridinių asmenų įgaliotų atstovų teikiamus elektroniniu parašu pasirašytus dokumentus priima Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (įmonių ataskaitos, gydymo įstaigų išduodami nedarbingumo pažymėjimai). Eksporto bei importo muitinės formalumai gali būti atliekami teikiant elektroniniu parašu pasirašytus dokumentus. Vis daugiau viešuosius pirkimus skelbiančių institucijų pageidauja gauti pasiūlymus elektroniniu būdu bei pasirašytus elektroniniu parašu.


Kam reikalingas elektroninis parašas?

 

Elektroninis parašas, visų pirma, gali būti naudojamas elektroniniu būdu sudarant privačius sandorius, kai abi šalys dėl to sutaria.
Elektroninis parašas taip pat gali būti naudojamas jungiantis prie elektronines paslaugas teikiančių interneto portalų, kurie vartotojo asmens tapatybę nustato elektroninio parašo pagalba. Patvirtinęs savo tapatybę elektroniniu parašu, vatotojas gali naudotis elektroninėmis paslaugomis, kurias teikia Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, Valstybės įmonė Registrų centras bei kitos valstybės ar savivaldybių institucijos. Visų viešojo sektoriaus teikiamų elektroninių paslaugų sąrašą galima rasti elektroninės valdžios portale www.epaslaugos.lt.
Elektroninį parašą galima naudoti daugelio Lietuvos bankų elektroninės bankininkystės sistemose vietoje slaptažodžių kortelių ar slaptažodžių generatorių.
Taip pat reikia paminėti, kad pagal Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymą, asmenų skundai viešojo administravimo subjektams gali būti teikiami elektroniniu būdu, pasirašant juos elektroniniu parašu.
Juridinių asmenų įgaliotų atstovų teikiamus elektroniniu parašu pasirašytus dokumentus priima Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (įmonių ataskaitos, gydymo įstaigų išduodami nedarbingumo pažymėjimai). Eksporto bei importo muitinės formalumai gali būti atliekami teikiant elektroniniu parašu pasirašytus dokumentus. Vis daugiau viešuosius pirkimus skelbiančių institucijų pageidauja gauti pasiūlymus elektroniniu būdu bei pasirašytus elektroniniu parašu.


Užblokavote kortelę, nes triskart iš eilės įvedėte neteisingą kortelės PIN kodą. Ką daryti?


Užblokavus kortelę Jūs galite atvykti į Gyventojų registro tarnybos Sertifikatų tvarkymo skyrių, adresu: A. Vivulskio 4A, Vilnius arba Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybą, Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų migracijos skyrius. Čia Jums bus sudarytas ir išduotas naujas kortelės PIN kodas. Su savimi būtina turėti asmens tapatybės kortelę.

Migracijos padalinių teikiamų mokamų paslaugų įkainiai

Migracijos padalinių teikiamų mokamų paslaugų įkainiai

2009 m. lapkričio 23 d. Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu Nr. 5-V-860 yra patvirtinti migracijos padalinių teikiamų mokamų paslaugų įkainiai. Šios dokumentų pildymo paslaugos teikiamos tik asmenims pageidaujant. Norėdami pasinaudoti tokia paslauga, asmenys turi kreiptis į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyrių, esantį Utenoje, Maironio g. 4 (kabinetas Nr. 2). Pinigus už suteiktas paslaugas sumokėti per banką į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato sąskaitą.
Gavėjas – Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Gavėjo sąskaita – LT2873000101292936435
Gavėjo kodas – 290218260
Gavėjo bankas – AB Swedbankas
Įmokos pavadinimas – už Migracijos padalinių teikiamas mokamas paslaugas

Eil. Nr.
Paslaugos pavadinimas
Kiekis
Įkainis be PVM
1.
Pranešimo apie asmens tapatybę patvirtinančio dokumento praradimą pildymas
1 vnt.
3 litai 
(0,87 Eur)
2.
Prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės pildymas
1 vnt.
3 litai
(0,87 Eur)
3.
Kvietimo užsieniečiui atvykti gyventi į Lietuvos Respubliką pildymas
1 vnt.
3 litai
(0,87 Eur)
4.
Prašymo išduoti kvietimą atvykti į Lietuvos Respubliką (dėl vizos gavimo) pildymas
1 vnt.
3 litai
(0,87 Eur)
5.
Prašymo išduoti leidimą laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje pildymas
1 vnt.
5 litai 
(1,45 Eur)
6.
Prašymo įforminti leidimą laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje pildymas
1 vnt.
3 litai 
(0,87 Eur)
7.
Prašymo išduoti (pakeisti) leidimą nuolat gyventi pildymas
1 vnt.
3 litai
(0,87 Eur)
8.
Kitų laisvos formos prašymų, sutikimų, paaiškinimų pildymas
1 vnt.
3 litai
(0,87 Eur)
9.
Standartinės pažymos, patvirtinančios tam tikrus juridinius faktus, išdavimas bendra tvarka per 20 darbo dienų
1 vnt.
13,06 litų
(3,78 Eur)
10.
Standartinės pažymos, patvirtinančios tam tikrus juridinius faktus, išdavimas skubos tvarka per 10 darbo dienų
1 vnt.
26,12 litai
(7,56 Eur)
11.
Kvietimo užsieniečiui laikinai atvykti į Lietuvos Respublikos patvirtinimas (atspausdintas dokumentas)
1 vnt.
1,64 litas
(0,47 Eur)

Bendruomenės pareigūnų veikla

Utenos policijos pareigūnai kartu su moksleiviais minėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną

Utenos policijos pareigūnai kartu su moksleiviais minėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną 2016.06.02

Š. m. birželio 1 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai kartu su Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos mokiniais bei pedagogais minėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną.

Jaunieji dviratininkai Saugaus eismo kiemelyje laikė egzaminą

Jaunieji dviratininkai Saugaus eismo kiemelyje laikė egzaminą 2016.06.02

Prasidėjus dviračių sezonui, Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos jaunieji dviratininkai panoro tapti pilnateisiais kelių eismo dalyviais. Padedami mokytojo Valentino Gudėno, jie susipažino su Kelių eismo taisyklių reikalavimais dviratininkams ir, mokykloje išlaikę teorinį egzaminą, atvyko į Anykščių rajono policijos komisariato Saugaus eismo kiemelį laikyti praktinio egzamino.

Ignalinos miesto gimtadienyje – policijos bičiuliai Amsiai

Ignalinos miesto gimtadienyje – policijos bičiuliai Amsiai 2016.06.30

Praėjusį savaitgalį Ignalinos mieste vyko įvairiausi renginiai, skirti miesto 150-mečiui atminti. Miesto gatvėse šurmuliavo mugės ir amatai, ežerų pakrantes apgulė poilsio ištroškę, o pagrindinę miesto aikštę ir vasaros estradą užplūdo gausios, svečių, dainininkų ir aktyvių ignaliniečių pajėgos.

Policijos pareigūnai vedė renginį Pabaltijo žydų jaunų šeimų stovyklos dalyviams

Policijos pareigūnai vedė renginį Pabaltijo žydų jaunų šeimų stovyklos dalyviams 2016.07.08

Birželio 22-ąją Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su kolegomis iš Utenos ir Anykščių, poilsio bazėje “Dubingiai-Litorina” vedė renginį Pabaltijo žydų jaunų šeimų stovyklos “Olameinu Mišpacha 2016” dalyviams.

Visagino policijos pareigūnai abiturientams linkėjo saugios paskutinio skambučio šventės

Visagino policijos pareigūnai abiturientams linkėjo saugios paskutinio skambučio šventės 2016.05.26

Gegužės 23–24 dienomis Visagino policijos komisariato pareigūnai susitiko su Visagino miesto gimnazijų abiturientais. Susitikimo tikslas – priminti moksleiviams, kaip svarbu paskutinio skambučio šventės metu elgtis saugiai, būti supratingais ir tolerantiškais, laikytis bendrų elgesio bei viešosios tvarkos taisyklių, atsižvelgti ir gerbti suaugusiųjų nuomonę.

Zarasų rajono policijos komisariate lankėsi Zarasų P. Širvio progimnazijos stovyklautojai

Zarasų rajono policijos komisariate lankėsi Zarasų P. Širvio progimnazijos stovyklautojai 2016.06.10

Birželio 6–10 dienomis Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija įgyvendina 5 dienų vasaros dieninės stovyklos „Esu, kuriu ir džiaugiuosi saugioje aplinkoje – 6“ veiklas.

bendrasis pagalbos numeris 112

e-policija

zona be korupcijos

 


 

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas siekia, kad korupcinio pobūdžio teisės pažeidimai būtų atskleisti, o kalti asmenys nubausti, taip pat prevencinėmis priemonėmis užkirsti kelią korupcijos plitimui.

Norėdami pranešti apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus, galite skambinti anoniminiais pasitikėjimo telefonais:
Utenos apskr. VPK - 8 800 20112;
Policijos departamento prie VRM - (8 5) 272 5372;
Specialiųjų tyrimų tarnybos - (8 5) 266 3333
Rašyti elektroninį pranešimą

 

savanoriai

lietuvos policija

 

 

Stilių keitėjas

Fonai
Svetainės spalvos
X