Kontaktai

Kontaktai

Pasitikėjimo telefonas 8 800  20 112
Budėtojų telefonai (8 389)  61 980, 112
Žiniasklaidos atstovas (8 389)  70 065, 8 645 57 105
 

  VIRTUALUS TURAS APIE LIETUVOS POLICIJĄ!

 

VIRTUALUS TURAS APIE LIETUVOS POLICIJĄ!

Skaityti plačiau
REIDAI

REIDAI

  MŪSŲ BENDRAS TIKSLAS – EISMO DALYVIŲ SAUGUMAS KELYJE!

 

MŪSŲ BENDRAS TIKSLAS – EISMO DALYVIŲ SAUGUMAS KELYJE!

Skaityti plačiau

  8-700 60000 šiuo numeriu teikiama informacija su migracija susijusiais klausimais.

 

8-700 60000 šiuo numeriu teikiama informacija su migracija susijusiais klausimais.

Skaityti plačiau
KUR KREIPTIS PATYRUS SMURTĄ?

KUR KREIPTIS PATYRUS SMURTĄ?

Policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/ policijos pasitikėjimo telefonu (8 5) 272 5372 el. p. artimas.smurtas@policija.lt   

Policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/
policijos pasitikėjimo telefonu (8 5) 272 5372 el. p. artimas.smurtas@policija.lt 

 

Skaityti plačiau

Utenos policijos asociacija

Nauja patirtis, pažintis...

Nauja patirtis, pažintis... 2017.06.21

TPA LS Utenos poskyris kartu su IPA estų ir lenkų poskyriais birželio 12-16 dienomis buvo pakviesti pasisvečiuoti IPA čekų (Šumperk miesto policijos asociacijos poskyrio) draugų. Paruošta programa buvo labai intensyvi ir įvairiapusiška.

Pirma pažintis su Šumperk miesteliu ir policijos veikla, teritoriniu pasiskirstymu, nusikalstamumo statistika ir darbo metodais, prasidėjo oficialiu priėmimu pas Šumperko miesto policijos viršininką, pulkininką Libor Giesl. Vėliau vyko susitikimas su Šumperk miesto meru, aplankėme naujai pastatytą Priešgaisrinės gelbėjimo stoties pastatą, apžvelgėme miesto panoramą iš miesto Rotušės bokšto. Sekančią dieną skyrėme šiaurės Moravijos miestui – Zabreh. Čia buvome maloniai nustebinti šio miesto mero priėmimu, nes kiekviena delegacija turėjo galimybę sugiedoti savo šalies himną, pasirašyti garbės svečių knygoje. Ėmusis atitinkamų saugumo priemonių buvome įleisti į sunkius nusikaltimus įvykdžiusių asmenų kalėjimo vietą (kalima nuo 15 metų iki gyvos galvos) - kalėjimą, kuris įrengtas buvusioje vyskupų vasaros rezidencijoje. Pasiklausius įvairių istorijų ir apžvelgus infrastruktūrą, pažintis su įstaiga natūraliai paliko slogoką įspūdį.

Kuo skiriasi „minti“ nuo „lipti“?

Kuo skiriasi „minti“ nuo „lipti“? 2017.05.30

Pakankamai ankstyvą šeštadienio rytą, gegužės 27 d., TPA LS Utenos poskyris su net dviem draugais iš Policijos departamento poskyrio (iš pakviestų 7 poskyrių), rinkosi prie Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio Anykščių rajone. „Pakinkę“ dviračius leidomės į, kaip vėliau pasirodys, ne tokį jau ir paprastą žygį. Paaukoję piliakalnio ir apžvalgos bokšto apžiūrą dėl kitiems turistams suplanuoto laiko, leidomės į Niūronių kaimą, kur 1978 m. įkurtas unikalus Arklio muziejus. Susipažinę su jau daug šimtmečių trunkančia arklio ir žmogaus draugystės istorija, karietų ir vežimų įvairove, arklių rūšimis ir kitokiomis įdomybėmis, toliau vykome iki Kalitos kalno. Kelionė jau nebebuvo paprasta, nes prasidėjo kalnuotos aukštaitiškos vietovės. Norintys išbandė vasaros rogučių trasą, kuria skriejo ir TPA vėliava. Sekantis sustojimas buvo 14 metrų aukščio „Laimės žiburys“, tik - kad jį pasiekti - kojos turėjo įveikti dar 87 akmenines pakopas. Atgavę kvapą ir siekdami pabėgti nuo uodų spiečių, skuodėme iki Anykščių Šv. Mato bažnyčios – aukščiausios dvibokštės bažnyčios Lietuvoje, kurios bokštų aukštis siekia 79 metrus. Užlipus 186 laiptelius , t. y. 33 metrų aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę bažnyčios bokšte, grožėjomis nuostabia Anykščių apylinkių panorama. Tie kas nebuvo, dar spėjo užsukti į pirmąjį ir vienintelį Lietuvoje Angelų muziejų. Kadangi pagal programą kita stotelė buvo Siauruko muziejus, mynėme toliau. Papozavę nuotraukai prie „Škoda“ gamykloje pagaminto garvežio „Kukuška“, apžiūrėję stoties viršininko butą ir jo darbo kabinetą, jau tikėjomės lengvesnio maršruto. Ir nenusivylėme, nes patiems buvo nuostabu stebėti sutvarkytą Šventosios pakrantę kol nuvykome iki Puntuko akmens, kuris mums pasirodė mažesnis, nei matytas vaikystėje, ir Lajų tako. Lajų tako bokšto aukštis 35 metrai, o pats takas įrengtas 21 metro aukštyje.

Apsukrus nebadauja, kai reikia ir sausoj vietoj žuvauja..

Apsukrus nebadauja, kai reikia ir sausoj vietoj žuvauja.. 2017.05.23

 

Ir tai visiškai netinka uteniškiams, nes visi žino, kad Utenos apskritis – ežerų kraštas, vien Utenos rajone 185 ežerai, todėl žvejybos vietai išsirinkti visada užtenka pasirinkimo.

Šį kartą, gegužės 20 d., TPA LS Utenos poskyrio žvejai pavasarines lydekas nusprendė „kalbinti“ Luodžio ežere, Zarasų rajone. Rezultatas nustebino, nes 17 žvejų pagavo 22 lydekas. Didžiausią lydeką (1,995 kg) pagavo ir I vietą varžybose laimėjo Nerijus Malinauskas, II vietą užėmė Lukas Vaišnoras (1,64 kg), III vietą - Laura Šapolaitė (1,4 kg). Nominacija „Didžiausias svoris“ teko žvejui, pagavusiam 3,315 kg.

Tik nuostabu ir tai, kad daugėja moterų žvejų .

Legolendas mažiesiems Upiečiams

Legolendas mažiesiems Upiečiams

Utenos policijos asociacija (UPA) nenustygsta vietoje, todėl šįkart nusprendė atiduoti „duoklę“ mažiesiems Upiečiams, bet ne be savanaudiškų suaugusiems paskatų :-). Todėl gegužės 4-ą išvykome į anksčiau suplanuotą ir nuo vaikų ilgai slėptą kelionę į Vokietiją, kur svarbiausias kelionės tikslas buvo - Legolendas. Kad kelionė neprailgtų, į Bavarijos miestą Memingemą vykome lėktuvu. Oro uoste išsinuomoję automobilius skubėjome ne į viešbutį, bet aplankyti aukščiausios pasaulio bažnyčios. Ulmo katedros bokšto aukštis siekia 161,5 m. Šios bažnyčios statybos buvo pradėtos XIV a. pabaigoje, tačiau žymusis bokštas buvo baigtas tik 1890 m. ir 11 metų galėjo didžiuotis aukščiausio pasaulyje pastato titulu.

Noriu turėti stuburą...

Noriu turėti stuburą... 2017.03.13

...bet apie viską nuo pradžių.

Penktadienio popietę Utenos policijos asociacijos nariai iškeitė į savęs pažinimą. Pirmas stabtelėjimas buvo skirtas iliuzijų pasauliui. Nuostabą keitė juokas ir atvirkščiai, bet šiek tiek primirštas fizikos žinias puikiai kompensavo „Iliuzijų muziejaus“ darbuotojos, paaiškindamos vieną ar kitą matomą fenomeną. Išėjome supratę, kad žmogaus protas beribis, nes sukuria apgaulę!

Žvejybos ypatumai Estijoje..

Žvejybos ypatumai Estijoje.. 2017.03.06

Jau pradėdami savo kelionę į Estiją, šiek tiek viduje abejojome, ar nenusivešime lietuviško pavasario ten. Tačiau nuvykus į vietą, nurimome.. Ir kaip buvo tikėtasi, planuotos žvejybos ypatumai Estijoje pasijautė tik perlipus namų šeimininkų slenkstį. Kelionės nuovargį nuplovę pirtyje, ryte vyrai „iščiuožė“ ieškoti savo „laimės“, nes visgi tai buvo suplanuotos poledinės žūklės varžybos. Lengva nebuvo...bet į antrą dienos pusę vyrai grįžo su pakankamai įvairiais laimikiais. Greitai susvėrę asmeninius laimikius ir sumatavę pagautų žuvų ilgius, apdovanojimo ceremoniją palikome vakarui, nes mūsų laukė kolegų estų paruošta staigmena. Kaip supratome, patiems estams tai irgi buvo tokia pati staigmena, nes visi pirmą kartą lankėmės Alajoe pasienio užkardoje. O kadangi siena su kaimynine valstybe eina ir Peipus (Čiudo) ežeru, tai sienos patruliavimui naudojama ir tam pritaikyta technika. Įdomu buvo ne tik pasiklausyti apie šios technikos parametrus (pvz., jei pasiekiamas 100 km/val. greitis – stabdymo kelias gali siekti ir 1 km), bet ir patiems šiuo „skraidančiu“ laivu skrosti ledo paviršiumi, nušokti į vandenį ir vėl iš jo grįžti ledu.

„Aukštaitiškos“ stintos Kuršių mariose

„Aukštaitiškos“ stintos Kuršių mariose 2017.01.24

Jei moteris vyrui pasiūlytų važiuoti pavakarieniauti už 400 kilometrų, matyt liktų nesuprasta :-). Tačiau, kai vyrai, apsikrovę visa tik vyriškai jėgai pakeliama ar suprantama amunicija, glaudžiai susispaudę autobusiuke važiuoja per naktį sėdėti šaltyje, žiūrėti į skylutę lede ir laukti, kol ten iškiš galvą maža žuvytė – pasirodo visai logiška :-). Bet tie skirtumai tik padaro mūsų gyvenimą spalvingesnį… Ir aukštaičių vyrai niekuo nesiskiria nuo žemaičių, ar suvalkų.

Todėl sausio 20-21 d. Utenos policijos asociacijos kantriausi ar ištvermingiausi vyrai ryžosi kreiptis į Klaipėdos kašto stintas aukštaitiška kalba, ir pasirodo – jiems visai sekėsi susikalbėti. Dideliais laimikiais nenustebino, bet šeimoms vakarienes vyrų sulaukę moterys padarė išskirtinai „prabangias“...

Kaip galima pratęsti Kalėdinį stebuklą...

Kaip galima pratęsti Kalėdinį stebuklą... 2017.01.02

Mūsų visų sąmonė pamažu keičiasi ir suprantame, kad duoti ar dalintis – žymiai maloniau nei gauti. Todėl savo mažuosius taip pat pratiname prie tokio požiūrio.

Kalėdų senio gausiai apdovanoti mūsų vaikai gruodžio 28 d. buvo pakviesti į TPA LS Utenos poskyrio buveinę, tačiau po Lietuvą „šėliojantis“ gripo virusas pakoregavo mūsų kviestų vaikučių skaičių. Apžiūrėję asociacijos kabineto sienas puošiančias nuotraukas, smalsiai apžiūrėję gautas dovanas, suvenyrus, ir prisimatavę įvairių šalių policijos pareigūnų kepurių kolekciją, pasidarėme fotosesiją su policijos bičiuliu Amsiu, kuris atliko Kalėdų senio funkciją ir išdalino saldžias dovanėles.

Tuomet, atsisakę vaikiškų pramogų, prakalbome su vaikais suaugusių kalba. Aptarę įvairias Lietuvoje rengiamas gražias iniciatyvas, nusprendėme, kad galime maža dalele prisidėti prie tų, kam labiausiai reikia mūsų paramos…

Po gražių diskusijų pasirinkome skurdžiai gyvenančią šeimą Utenoje, auginančią keturis vaikus. Pasiskambinus į šeimą ir pasiklausus, ko jiems labiausiai reikia, gavome atsakymą, kad nereikia nieko…. Ir tai baisi tiesa – kai nieko neturi, poreikiai labai minimalūs. Todėl paaukotais pinigėliais ir surinktais daiktais kitą dieną pasistengėme praturtinti Rauplių šeimos vaikų – Simonos, Kristinos, Lauryno ir Evelinos buitį. Mažieji išsigandę Amsio, dar didesnėmis, bet jau laimingesnėmis akimis žiūrėjo į jiems skirtas dovanas. Išvažiavome, savo akimis pamatę ir įsitikinę, kad tokios akcijos gali suteikti šventiško džiaugsmo skurdžiau besiverčiantiems, o kartu patys patyrėme savotišką džiaugsmą širdyje, kad padarėme Kalėdinį stebuklą šeimai…

Trečiasis TPA pasaulinis jaunųjų policininkų seminaras Lenkijoje (Lietuvai atstovavo uteniškis)

Trečiasis TPA pasaulinis jaunųjų policininkų seminaras Lenkijoje (Lietuvai atstovavo uteniškis) 2015.08.04

Liepos 19–26 dienomis Legionove (Lenkijoje) įvyko III Tarptautinės policijos asociacijos (toliau – TPA) jaunųjų policininkų seminaras, kuriame dalyvavo policijos pareigūnai iš Armėnijos, Australijos, Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Kanados, Kroatijos, Kipro, Čekijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Honkongo, Vengrijos, Islandijos, Airijos, Japonijos, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Maltos, Mauricijaus, Moldovos, Nyderlandų, Naujosios Zelandijos, Norvegijos, Peru, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Serbijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ispanijos, Šri Lankos, Švedijos, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Iš viso seminare dalyvavo daugiau nei 50 dalyvių.

Kolega iš Italijos uteniškių kvietimu viešėjo Lietuvoje

Kolega iš Italijos uteniškių kvietimu viešėjo Lietuvoje 2015.03.30

Viskas prasidėjo 2012 metais, kai Utenos policijos asociacijos valdybos narė Daiva Sapkauskienė, laimėjusi Artūro Trupo (Arthur Troop) stipendiją, išvyko stažuotis į prancūzakalbių policijos pareigūnų seminarą TPA administruojamoje Gimborno pilyje. Čia Daiva įgijo daug naujų pažinčių su policijos kolegomis iš įvairių pasaulio šalių, tarp jų ir su policijos pulkininku atsargoje iš Belgijos Adam Jean-Francois, kuris Lietuvoje lankėsi 2013 metais ir dalyvavo uteniškių organizuotose TPA draugystės dienose „Konferencija ant vandens“.

Utenos policijos asociacija „įlipo“ į antrą dešimtmetį

Utenos policijos asociacija „įlipo“ į antrą dešimtmetį 2014.12.15

Šiuos metus Utenos policijos asociacija baigė „ūgtelėjusios“ vaikystės, t. y. 10-ies metų sukakties jubiliejumi, kurį gruodžio 5-ąją paminėjo gausiame užsienio ir Lietuvos draugų bei bičiulių būryje. Ankstų rytą Utenos policijos asociacijos valdybos nariai, kartu su Tarptautinės policijos asociacijos užsienio kolegomis, pabuvę oficialiame Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Vytauto Vaiškūno priėmime, kurio metu buvo pristatyta Utenos apskrities policijos veikla, apsikeista simbolinėmis dovanėlėmis, dienos metu aplankė Utenos aludarystės pažinimo centrą.

Atgal 1 2 3 4 Kitas

Bendruomenės pareigūnų veikla

Jaunųjų policijos rėmėjų mokymai

Jaunųjų policijos rėmėjų mokymai 2017.05.17

Š. m. gegužės 11 d. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko jaunųjų policijos rėmėjų mokymai. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės jaunuolius supažindino su teisės aktais reglamentuojančiais Lietuvos policijos rėmėjų ir jaunųjų policijos rėmėjų veiklą (Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų įstatymas, Lietuvos Respublikos policijos rėmėjų nuostatai, jaunųjų policijos rėmėjų nuostatai), priminė jaunujų policijos rėmėjų veiklos tikslus ir kryptis, teises, pareigas, priėmimo ir pašalinimo iš jaunųjų policijos rėmėjų taisykles.

Anykščių policininkai dalyvavo darželinukų Saugaus eismo šventėje

Anykščių policininkai dalyvavo darželinukų Saugaus eismo šventėje 2017.05.23

Policijos pareigūnams dažnai tenka sulaikyti nedrausmingus eismo dalyvius gatvėje, bet Anykščių policijos pareigūnams gegužės pradžioje gatvėje pakliuvo neeilinis pažeidėjas - šalia vaikų lopšelio darželio „Žilvytis“ policijos pareigūnai sulaikė zuikį, gatvėje besivažinėjantį paspirtuku. Taip darželyje „Žilvytis“ prasidėjo saugaus eismo šventė – viktorina „Gatvėje būki atsargus, šito mokyk ir kitus“, į kurią buvo pakviesti ir Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai Nerijus Urbonas ir Rūta Avižaitė kartu su policijos bičiuliu Amsiu.

Praėjo pradinių klasių mokinių varžybų „Šviesoforas“ 2017 m. regioninis III etapas

Praėjo pradinių klasių mokinių varžybų „Šviesoforas“ 2017 m. regioninis III etapas 2017.05.16

Pavasariui įpusėjus sulaukiame jau tradicija tapusių pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“ varžybų, kurios yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis. Pagrindiniai šių varžybų tikslai – skatinti pradinių klasių mokinius mokytis ir vykdyti pagrindines Kelių eismo taisykles, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime. Pagrindinis konkurso organizatorius – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir šiais metais Visagino policijos komisariato Bendruomenės pareigūnės.

Joniškio mokykloje policijos pareigūnai aplankė stovyklautojus

Joniškio mokykloje policijos pareigūnai aplankė stovyklautojus 2017.06.07

Vasara -2017. „Tobulėk, Auk, Pažink“

 

Molėtų rajono Joniškio mokykloje - daugiafunkciame centre lankėsi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnai. Vaikams priminta, kad privalu saugoti save ir kitus kelyje, kokių pareigų turi laikytis pėsčiasis, dviratininkas ir keleivis, kodėl tamsiu paros metu reikia segėti atšvaitą ar saugiai važinėti dviračiais, kaip elgtis prie vandens telkinių.

Visagino policijos komisariate lankėsi mažieji darželinukai

Visagino policijos komisariate lankėsi mažieji darželinukai 2017.06.07

Birželio 6 dienos rytą Visagino policijos komisariato kieme šurmuliavo „Gandriukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai iš lopšelio- darželio „Auksinis gaidelis“. Kieme juos pasitiko ir pažadėjo parodyti, paaiškinti bei atsakyti į visus rūpimus klausimus, bendruomenės pareigūnės Onutė Pernavienė ir Oksana Rožkova. Pirmiausia buvo suskaičiuoti ir apžiūrėti tarnybiniai automobiliai ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.

Civilinės saugos diena Dusetose

Civilinės saugos diena Dusetose 2017.05.26

Šių metų gegužės 19 d. Zarasų rajono Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje vyko civilinės saugos dienai skirtas renginys, kurį organizavo Zarasų rajono savivaldybės administracija kartu su civilinės saugos pajėgomis.

Renginyje dalyvavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos atstovai, Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos atstovai bei Utenos aps. VPK Zarasų r. PK bendruomenės pareigūnė. Institucijos, kurios dalyvauja ekstremaliųjų situacijų likvidavimo darbuose, turėjo galimybę supažindinti su savo tarnyba ir veikla šalinant ekstremalių situacijų padarinius.

bendrasis pagalbos numeris 112

e-policija

zona be korupcijos

 


 

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas siekia, kad korupcinio pobūdžio teisės pažeidimai būtų atskleisti, o kalti asmenys nubausti, taip pat prevencinėmis priemonėmis užkirsti kelią korupcijos plitimui.

Norėdami pranešti apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus, galite skambinti anoniminiais pasitikėjimo telefonais:
Utenos apskr. VPK - 8 800 20112;
Policijos departamento prie VRM - (8 5) 272 5372;
Specialiųjų tyrimų tarnybos - (8 5) 266 3333
Rašyti elektroninį pranešimą

 

savanoriai

lietuvos policija

 

 

Stilių keitėjas

Fonai
Svetainės spalvos
X